FCA ostrzega przed ryzykiem inwestycji w kryptoidy, ponieważ Bitcoin nurkuje poniżej 33 tys. dolarów.

by admin .

Financial Conduct Authority ostrzegł opinię publiczną przed inwestycją w kryptoidy jako gołąb Bitcoin poniżej 33.000 dolarów.

Brytyjski regulator finansowy, Financial Conduct Authority, opublikował ostrzeżenie o inwestycjach w waluty kryptońskie w obliczu poważnego krachu na rynkach kryptońskich.

W oświadczeniu z 11 stycznia FCA stwierdziła, że inwestycje kryptońskie i udzielanie pożyczek wiążą się z wysokim poziomem ryzyka, podkreślając, że inwestorzy powinni być gotowi stracić wszystkie swoje pieniądze inwestując w kryptońskie waluty.

Powołując się na szereg czynników ryzyka, w tym zmienność cen, złożoność produktów oraz opłaty i prowizje, FCA stwierdziła, że inwestorzy biorą na siebie ryzyko związane z produktami kryptograficznymi:

„Konsumenci powinni być świadomi ryzyka i w pełni rozważyć, czy inwestowanie w wysokodochodowe inwestycje oparte na aktywach kryptograficznych jest dla nich właściwe. Powinni oni sprawdzać i uważnie analizować działalność związaną z aktywami kryptograficznymi“.

Organ regulacyjny stwierdził również, że jest mało prawdopodobne, aby inwestorzy kryptograficzni mieli dostęp do głównych instytucji ochrony konsumentów, takich jak Financial Ombudsman Service lub Financial Services Compensation Scheme, jeżeli coś pójdzie nie tak.

FCA zauważyła, że firmy oferujące usługi kryptograficzne powinny upewnić się, że spełniają wszystkie odpowiednie wymogi regulacyjne i są autoryzowane przez FCA. Począwszy od 10 stycznia 2021 r., wszystkie firmy oferujące aktywa kryptograficzne z siedzibą w Wielkiej Brytanii muszą być zarejestrowane w FCA zgodnie z przepisami dotyczącymi przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy – napisała agencja. „Działalność bez rejestracji jest przestępstwem karnym“, dodała FCA.

Kryptońskie ostrzeżenie FCA pojawia się w związku z poważnym spadkiem na rynkach kryptograficznych po tym, jak 8 stycznia Bitcoin (BTC) zanotował swój nowy, wszechobecny rekord w wysokości prawie 42.000 dolarów. 11 stycznia BTC zauważyło masową sprzedaż, na krótko nurkując poniżej progu 33.000 dolarów. Według danych z indeksu cen Bitcoinów Cointelegrapha, BTC handluje około 35.000 dolarów, co oznacza spadek o około 14% w ciągu ostatnich 24 godzin.

Ostatni krach na rynku kryptograficznym nie jest wyłączny dla Bitcoinów, ponieważ wszystkie kryptoidy z pierwszej dziesiątki pod względem pułapu rynkowego odnotowały duże straty, przy czym altcoiny takie jak Ether (ETH) spadły o prawie 19%.